Leocard

Єдиний електронний квиток для проїзду у громадському транспорті Львова

Ви запитуєте – ми відповідаємо!

А ми відкриваємо рубрику “Ви запитуєте🤓 – ми відповідаємо”🤝 !
Отже – “обмеження ліміту поїздок місяць в 60 поїздок” – правда чи ні🧐? Останнім часом ми отримуємо багато запитань від наших підписників щодо ліміту поїздок для пільговиків під час користування громадським транспортом після впровадження системи АСОП в громадському транспорті Львівської громади.
В першу чергу акцентуємо – ЛКП “Львіватодор” визначений Оператором впровадження та функціонування системи АСОП(електронного квитка) в громадському транспорті, але підприємство не встановлює тарифів на проїзд, не може вносити зміни в транспортну мережу(може тільки надавати пропозиції відповідним структурам ЛМР щодо оптимізації транспортної мережі на основі аналітичних та статистичних даних, які фіксуватиме система АСОП), чи встановлювати ліміти та інші обмеження. Такі функції законодавство делегує органам місцевого самоврядування(в даному випадку – Львівській міській раді).
Власне, про ліміт поїздок для пільгових категорій населення, що мають право на пільговий проїзд в громадському транспорті, йдеться в Проекті регуляторного акту Львівської міської ради, який наразі проходить встановлену законодавством процедуру консультацій з громадськістю, та є проектом рішення виконавчого комітету.
Залишаємо посилання для ознайомлення:
Але, враховуючи актуальність питання та кількість звернень, коментарів та повідомлень з цього приводу, спробуємо зі своєї сторони надати пояснення, на підставі чого орган місцевого самоврядування може встановити обмеження (ліміт) поїздок для пільговиків під час користування громадським транспортом.
Керуючи Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті” на органи місцевого самоврядування покладено ряд функцій, в тому числі: визначення Оператора впровадження та функціонування системи АСОП, правила користування міським пасажирським транспортом, порядок проїзду і його оплати, права та обов’язки пасажирів, а також взаємовідносини перевізників і пасажирів під час надання транспортних послуг.
Окрім цього, слід відмітити, що згідно змін до законодавства- саме на місцеві бюджети покладено фінансовий тягар відшкодування за перевезення пільговиків.
Тому, Львівська міська рада, з метою забезпечення раціонального користування громадським транспортом у Львівській МТГ, згідно чинного законодавства має право встановлювати ліміт поїздок в громадському транспорті для пільговиків – таким чином, повага до прав пільговиків корелюється з повагою до платників податків, коштами яких наповнюється місцевий бюджет.
Зі своєї сторони, ЛКП “Львівавтодор”, як Оператор впровадження системи АСОП, та команда електронного квитка ЛеоКарт в своїй роботі дотримуються всіх норм та вимог законодавчих та нормативно-правових актів .
Ви запитуєте – ми відповідаємо!

4 коментарі до “Ви запитуєте – ми відповідаємо!

  1. Учні та студенти можуть подавати документи на виготовлення транспорної картки ЛеоКарт через Центр обслуговування пасажирів. Для цього необхідно попередньо записатися до електронної черги за номером гарячої лінії: 0 800 303 007

 1. Доброго дня!
  Скажіть, будь ласка, леокарт у студентів та учнів працює увесь рік чи тільки упродовж навчального процесу?

  1. Доброго дня! На даний момент право пільгового проїзду для учнів встановлює Ухвала №3289 від 19.04.2018 “Про встановлення пільгової вартості проїзду для дітей (учнів) шкільного віку”. Керуючись цією Ухвалою учні безкоштовно користуються автобусними маршрутами загального користування протягом навчального року, крім літніх канікул. Щодо електротранспорту – то учням надається право протягом цілого року здійснювати безкоштовні поїздки (включаючи літні канікули) при умові валідації учнівської ЛеоКарт.

   Під час літніх канікул на автобусних маршрутах потрібно пред’являти пільгове посвідчення тільки тим учням, які мають право безоплатного проїзду згідно законодавства України : діти, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність; діти з інвалідністю; діти з багатодітних сімей; діти сироти.
   Посвідчення потрібно показувати для того, щоб водій орієнтувався чи учень має пільгу – має право на безкоштовний проїзд, чи учень по загальній категорії – де повинен оплатити проїзд.
   Після вступу в дію рішення 1203 учням надається право протягом цілого року здійснювати безкоштовні поїздки користуються автобусними маршрутами загального користування (включаючи літні канікули) при умові пред’явлення учнівської ЛеоКарт.
   Можливість користуватися студентською ЛеоКарт буде надана на другому етапі впровадження е-квитка. До цього моменту студенти, які мають 50 % пільгу в громадському транспорті оплачують вартість проїзду зі знижкою 50% за умови пред’явлення студентського квитка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори